SUMBAS'TA "EĞİTİM BÖLGESİ DANIŞMA KURULU" TOPLANTISI DÜZENLENDİ

0
165

Sumbas’da, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık başkanlığında, “Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu” toplantısı düzenlendi.
Sumbas Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Kırpık; kurulun amacının İlçe Eğitiminin sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırmak olduğunu söyledi.
Kırpık; 2011 – 2012 eğitim öğretim yılının başlangıcında bulunduğumuz şu günlerde İlçemizde eğitim hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde sağlanması için kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin müşterek yapacakları çalışmaların eğitime olumlu yansıması kaçınılmazdır. Dedi.
Kırpık, Okulların cazip hale getirilerek, İlçe dışına öğrenci gitmesinin önüne geçilmesi için okullara ilgiyi artırmalıyız. İlçemizde eğitimin kesintisiz devamı için gerekli tedbirler alınmış olup, boş geçen dersimiz yoktur. Okullar teknolojik olarak en üst düzeyde donatılmaya çalışılmaktadır. Eğitimle ilgili alt yapı hizmetleri en iyi şekilde hazırlanmaya çalışılmakta olup, eğitim kalitesinin yükseltilmesi için hedeflerimizi yüksek tutmamız gerekmektedir. Dedi.
Toplantıda, Kurulun gündeminde bulunan; örgün ve yaygın eğitimin bölgenin istek ve ihtiyaçlarına göre planlanması, eğitim kurumları arasında işbirliği, eğitime sağlanacak katkı, taşımalı eğitimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, stratejik planların uygulanması, performans yönetim sistemi,  öğretmen ihtiyaçlarının belirlenmesi ve diğer konular görüşüldü.
Karşılıklı görüş alışverişi şeklinde geçen toplantıya, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cengiz Akdağ, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adem Pınartaşı, Sumbas Lisesi Müdürü Hüseyin Gül, İlköğretim Okullarının Müdürleri, kurulda görevli öğretmenler, Muhtarlar Derneği Başkanı Hacı Osman Kadıoğlu ile sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Emre ŞAHİN