SEVGİ DERNEĞİNDEN SEMİNER

0
190

 
Kadirli’de Sevgi Derneğinde Radyo İhsan Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Halil Kıdık tarafından Kritik ve Analitik Düşünme yöntemi anlatıldı.
Kadirli Sevgi Derneği Başkanı İbrahim Ethem Kundakçı yaptığı açılış konuşmasında;  Gelişen dünya olayları karşısında kritik ve analitik düşünmenin önemine değinerek Dernek olarak kritik ve analitik düşünce sistemini önemsediklerini bu konuda çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi.
İşadamları, Sendika temsilcileri, STK temsilcileri, eğitimciler ve vatandaşların katıldığı seminerde “Kritik-analitik düşünme; bir konuyu, sorunu ya da problemi alt başlıklarına ayrıştırıp tümden gelimle ve her bir başlığı ayrı ayrı irdeleyip eleştirerek, ve her biri arasındaki bağlantıları gerçekçi kanıtlarıyla ortaya koyarak, yani tüme varımla düşünmek ve değerlendirmektir.” Diye konuşan Ecz. Halil Kıdık, konuşmasını slaytlarla zenginleştirdi.
“Bizi ayaklarımıza baktırıp, bize tokat atmak isteyenlerin niyetini anlamak ve gereğini yapmaktır” diyerek  Yakın zamanda ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylar ve gelişmelerden örnekler veren Halil Kıdık, son zamanlarda ülkemiz üzerine oynanan olaylara ve alman vakıflarının yardımlarına da dikkat çekti.
Sevgi  Derneğinde yapılan seminerde çok şey öğrendiklerini belirten katılımcılar dernek yöneticilerine teşekkür ettiler.
Sevgi Derneği’nde her pazartesi akşam 20’oo’de çeşitli konularda vatandaşlarımıza açık seminerler yapılacağı bildirildi.