Sumbas'ta Doğaka'dan Bilgilendirme Toplantısı

0
210

Sumbas’ta, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Sosyal Destek (SODES) programı çerçevesinde Tarım ve Turizm desteklemeleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Çok Amaçlı salonunda yapılan toplantıda, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Koordinatörü Ümit Demir, slayt eşliğinde katılımcılara destekleme kapsamında bulunan Tarım ve Turizm yatırımları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
Demir, sosyal destek projeleri hazırlanırken, nelere dikkat edilmesi gerektiği, kimlerin katılabileceği veya katılamayacağı, hangi projelerin destek kapsamında veya kapsam dışında kaldığını anlatan örnek projelere ilişkin bilgi vererek, hazırlanan projelerin ne zaman teslim edilmesi gerektiği, projelerin kabul edilmesinden sonra sürecin nasıl işleyeceği ve finansman kullanımı konusunda bilgi verdi.
Toplantıda katılımcılara DOĞAKA tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmaların anlatıldığı tanıtım broşürleri dağıtıldı.
Yapılan toplantıya, İlçe Kaymakam Vekili Fikret Dağ, Sumbas Ziraat Odası Başkanı Aziz Durmuş ile köy ve mahalle muhtarları ile Tarımsal faaliyette bulunan kooperatif yetkilileri katıldı.                                                            Menderes ÖZAT