AYDIN KURT’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

0
121

Serhat Koleji Müdürü Aydın Kurt yayınladığı mesajla öğretmenler gününü kutladı.
Kurt mesajında şunları söyledi;
“Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.”                                                                   (M.Kemal Atatürk)
Çok Değerli Meslektaşlarım,
Ulusların gelişmişlik düzeyleri eğitimlerine verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitimde en önemli unsur ise öğretmendir. Öğretmen, çocukları hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, ulus, bayrak, insanlık sevgisini aşılayan, özgürlük ve demokrasi bilincini kazandıran yegane kişidir. Üstlendikleri yüce görev nedeniyle toplumların yaşamında her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir. Cehalete karşı açtığı savaşta ve ulaşılan başarıların getirdiği zafer aydınlığında ilerlemeyi Türk öğretmenlerine bir görev olarak vermiş olan Atatürk, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleri ile öğretmenlik mesleğinin ağır sorumluluğunu hatırlatarak, varlığımızın temeli, bağımsızlığımızın esası Cumhuriyetimizin sonuna kadar payidar kalmasının öğretmenlere bağlı olduğunu da belirtmiştir.
Çocuklarımız, yarınlarımızdır. Kendi kültürüyle yetişmiş,manevi değerlerine bağlı, iyi bir gençliğe sahip olmayan milletler yok olmaya mahkûmdurlar. Unutulmamalıdır ki, bu yetişmenin yolu da inanmaktan, eğitimden, ülkesini çok sevmekten, çok çalışmaktan ve başarmaktan geçer. Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde bizlerde üstümüze düşen görevleri yerine getirebilirsek, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun bulunmadığını görürüz. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın, sağlıklı, eğitimli, mutlu, kendini ifade edebilen, özgür bireyler olarak hayata hazırlanmalarını sağlamak en büyük arzumuzdur.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Gençlerimize kazandıracağınız milli ruh, bilinç, kimlik, kişilik ve karakter sizlerin aynası, ailelerinin ve milletimizin mutluluğu olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberlik duygularıyla bütünleştiğimiz 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’nüzü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete intikal etmiş(özellikle Van depreminde şehit olan) öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, yaşamınız boyunca başarılar diliyorum.
“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” (Hz. Ali)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz