SUMBAS'TA DAR GELİRLİ AİLELERE EĞİTİM YARDIMI

0
165

Sumbas’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca dar gelirli ailelere Eğitim yardımına başlandığı bildirildi.
Sumbas’ta daha önceden tespit edilen 263 dar gelirli aileye eğitim yardımı yapılacağını hatırlatan Sumbas Kaymakamı Orhan Aktürk, yaptığı açıklamada, yeni bir eğitim yılının başında muhtaç vatandaşların ilköğretim ve ortaöğretime devam eden çocuklarının ihtiyaçları için vakıf mütevelli heyetinin kararı ile her aileye 100’er TL. olmak üzere toplam 26 bin 300 TL. nakdi yardım  dağıtımına başlandığını söyledi.
Nakdi yardımların yapılmasında, çocuk sayısı ve ihtiyaç durumlarının göz önünde bulundurularak, en fazla ihtiyacı olanlara öncelik verildiğini, nakdi yardımların banka aracılığıyla yapıldığını duyuran Kaymakam Aktürk, Sosyal Devlet olma gereği yardımların devam edeceğini ifade ederek, eğitim öğretim yılının başında yapılan bu tür bir yardımın muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.
Yardımı alan vatandaşlar ise, “Vakfın yardımları bize hem maddi, hem manevi destek oluyor. Devletimizin yanımızda olduğunu hissediyoruz. Yardımlarından dolayı devletimize sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.                     MENDERES ÖZAT