Sumbas Kaymakamı Aktürk'e veda programı düzenlendi

0
156

 
Sumbas Kaymakamlığı görevinden Van’ın Bahçesaray ilçesi Kaymakamlığına atanan Orhan Aktürk için veda programı düzenlendi.
Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bahçesinde düzenlenen yemek programına katılanlarla tek tek ilgilenen Kaymakam Aktürk, yaptığı konuşmada, en zor olanın insanın kendisi için düzenlenen etkinlikte konuşma yapmasının olduğunu söyledi.
Aktürk, 3 buçuk yıldan bu yana Sumbas’ta olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve kamu görevinin verdiği ayrılık mecburiyetiyle gideceğini hatırlatarak, ”Önemli olan geride hoş bir seda bırakmaktır. Aslolan budur. İnşallah arkamızdan olumlu sözler söylenir. Görevimiz gereği zaman zaman olumlu veya olumsuz diyaloglar yaşanmış olması kaçınılmazdır. İstemeyerekte olsa, olumsuz davranışlarımız olmuşsa, herkesten helallik diliyorum. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Programı düzenleyen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Özellikle Yatılı İlköğretim Bölge Okulu idareci, öğretmen ve çalışanlarına özellikle teşekkür ediyorum”dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu ise yaptığı konuşmasında, kendisine tevdi edilen görevi en iyi bir şekilde yürüten Kaymakam Aktürk’e teşekkür ederek, ”İlçede iyi bir intiba bıraktığına inanıyorum. İnşallah gittiği yerlerde de en iyi hizmetleri vereceğine yürekten inanıyorum. Uyumlu çalışmasıyla her zaman örnek olmuştur. Kendisine çalışma hayatında başarılar, aile hayatında da mutluluklar diliyorum”dedi.
Belediye Başkanı Nuhoğlu, Kaymakam Aktürk’e günün anısına plaket verilirken, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Yasemin Tanrıverdi tarafından da örnek çalışmalarıyla herkese örnek olduğunu belirtilerek Cumhuriyet altını takıldı.
Programa, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Özsaydı, Mehmetli Belde Belediye Başkanı Hamza Büyüköztürk, Alibeyli Belde Belediye Başkanı Ahmet Köşker, kurum amir ve memurları, muhtarlar, siyasi parti ilçe başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
Menderes ÖZAT