SİVRİSİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

0
164

Kadirli’de kendini hissettirmeye başlayan sıcaklarla beraber kış aylarından bu yana devam eden sivrisinek ve haşere ile mücadele için Belediye ekipleri ilaçlama faaliyetlerini hızlandırmaya başladı.
Özellikle fosseptik çukuru olan yerlerden üreyerek çoğaldığı tespit edilen haşereler için ilaçlamanın önemli oğlunu ve bu yüzden altyapı çalışmalarının da bu bağlamda hızlandırıldığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN “Yaz ayını rahat geçirebilmek için ekiplerimiz gündüz ve gece olarak çalışmalarını hızlandırdılar. Vatandaşalarımızın rahat bir yaz ayı geçirmesi için Belediyemiz imkânları ölçüsünde sivrisinek ve haşere ile mücadelesine devam edecektir.”dedi.
 
Öte yandan ilaçlama ekipleri ise vatandaşların evlerinde ve iş yerlerinde oluşan moloz ve çöplerini açıkta bırakmamalarını poşetleyerek çöp konteynırlarına ya da çöp kovalarına bırakmamalarını önemle rica ettiler. Böyle yapılmadığı takdirde sivrisinek ve haşerelerin üremesine sebep olunduğunu bu yüzden gerekli hassasiyetin gösterilmesinin bu mücadelede en önemli aşama oğlunu ifade ettiler.