DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KURAN KURSU SEMİNERİ DÜZENLENDİ

0
143

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Türkiye genelinde 27 Haziran 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Yaz Kur’an kursları öncesinde Kadirli’deki din görevlilerine seminer verildi.
Kadirli İlçe Müftülüğünce toplantı salonunda düzenlenen seminere katılan Diyanet İşleri Başkanlığında görevli Davut Kaya, merkez ve köy camilerinde görev yapan imam hatip ile birlikte müezzin kayyumlara Kuranı Kerim öğrenme ve öğretme konularında bilgi verdi.
Kaya, 1 gün süren seminerin düzenlenmesinde emeği geçen İlçe Müftüsü Orhan Öncü ve diğer ilgililere teşekkür ederek, “27 Haziran’dan itibaren, ilköğretimin 5’inci sınıfını tamamlayan öğrenciler için kanuni temsilcilerinin talebine bağlı olarak Kur’an-ı Kerim ve mealini öğrenebilmeleri ve dini bilgilerini geliştirebilmeleri amacıyla 9 hafta süreli yaz Kur’an kursları düzenleniyor. Burada Kur’an-ı Kerim, itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersleri yapılacak. Onların psikolojik gelişimine uygun olarak eğitim öğretim yapmamız gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan müfredat çerçevesinde verilecek eğitimin kalitesini arttırmak, doğru din anlayışını, bilgisini öğretmek istiyoruz. Bu amaçla din görevlilerimizi, kurs öncesi seminere alıyoruz.”dedi.
Türkiye genelinde olduğu gibi Kadirli’de de düzenlenen ve bu yıl 4 ile 5 bin arasında öğrencinin gelmesi beklenen Yaz Kuran Kursuna katılacak din görevlilerine başarılar dileyen İlçe Müftüsü Orhan Öncü ise seminer veren Diyanet İşleri Başkanlığında Görevli Davut Kaya’ya teşekkür etti.                                     Menderes Özat-Efendi Erkayıran