SBS ŞAMPİYONLARI YİNE SERHAT KOLEJİ VE ANAFEN DERSANESİNDEN

0
215

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) sonuçları açıklandı.
OYP Başarı Puanına göre Kadirli Serhat Koleji ve Anafen Dersanesi 8.Sınıf  Öğrencisi Cennet Sarıoğlu 494,708 Puanla Kadirli 1.si , yine Serhat Koleji ve Anafen Dersanesi 8.Sınıf öğrencisi 491,839 puanla Şeyma Erdevir ise Kadirli 3.sü olmuştur.
Serhat Koleji ve Anafen Dersanesi Kadirlide büyük başarı kazanan öğrencilerini büyük bir törenle ödüllendirdi. 1.ye Laptop Bilgisayar, 2.ye ve 3.ye  Çeyrek Altın, 4.ye  Mp3 verildi.
Serhat Kolejinden mezun olan 46 öğrencinin tamamı SBS de  %100 başarıya imza atmıştır. Ayrıca Anafen Dersanesi %95 lik büyük bir başarıya imza atmıştır. Konu ile ilgili konuşan Serhat Koleji Müdürü Aydın KURT ve Anafen Dersanesi Müdürü Abdulbaki KOÇ başarılı olan öğrencileri, aileleri ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz dediler.
Ödül töreni Şenmar AVM Vip salonunda yapıldı. Öğrenciler, aileler, Yönetim Kurulu Başkanları ve basın mensupları ile beraber akşam yemeği yenildikten sonra neşeli bir şekilde proğram sona erdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nca, Türkiye’de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile yurtdışında Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te düzenlenen sınava 1 milyon 70 bin 148 ilköğretim 8. sınıf öğrencisi katılmıştı. Öğrencilere 100 soru yöneltilmiş ve 120 dakika süre verilmişti. Öğrenciler katıldıkları sınavın sonuçlarını http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinden öğrenebilecek. Sınav sonuç bilgisi kısmında öğrenciler sınav ve yerleştirme puanları ile yüzdelik dilimlerini ve başarı sıralarını görebilecek. Sınav sonuçları öğrencilere ayrıca postayla gönderilmeyecek. Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üzerinde olan öğrenciler tercih işlemi yapabilecek. OYP’si 196’nın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacak.
Kazanan öğrenciler, 8-20 Temmuz’da başvuru şartlarını da dikkate alarak tercih işlemlerini yapabilecek. Bu yıl sadece bir kez tercih başvurusu alınacağı ve başvuru yapıldıktan sonra değiştirilmeyeceği için adayların okumak istedikleri okulları seçerken çok dikkatli olmaları isteniyor. Öte yandan, ilköğretim 7. sınıfların katıldığı SBS sonuçları ise 5 Ağustos’ta ilan edilecek. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.                                                            Efendi Erkasyıran-Menderes Özat