BİLTEPELİ ÖĞRENCİLER , ALANYA’DA HEM EĞLENİYOR HEM DE ÖĞRENİYORLAR

0
181

İngilizce öğrenmek için Alanya TÖMER’de kurs gören Biltepeli öğrenciler, kurs öğretmenlerinden oldukça memnunlar. Sınıf mevcutları 5-8 kişilik, öğretmenleri TÖMER’e Türkçe öğrenmek için gelen yabancıları da zaman zaman sınıfa davet ederek onlarla bir araya getiriyorlar. Öğrenciler ‘’ Yabancılar Türkçe öğreniyorsa biz de İngilizce’yi öğrenebiliriz.’’ diyorlar.
Derslerini severek dinleyen, etkinliklere zevkle katılan öğrenciler otele dönmek için sabırsızlanıyorlar. Bu sabırsızlık dinlenmek için değil, otelde kalan yabancılarla sohbet etmek için olduğu anlaşılıyor.
Okul Müdürü Duran İSAOĞLU öğrencilerin otelde geçen bir akşamlarını şöyle özetledi :’’Öğrencilerimiz akşam yemeğinden sonra masalarına geçip oturuyorlar, masalarına yabancıları davet ederek konuşmak istediklerini belirtiyorlar, bu teklif onların çok hoşlarına gidiyor, öğretmen arkadaşımız Öner SAYMAN’ın da aracılığı ile sohbet devam ediyor. Öğrencilerimizle turistlerin biri birlerine ikramlarda bulunmaları, karşılıklı adres almaları da iletişimi güçlendiriyor. Bazen de müzik eşliğinde halay çekiyorlar. Öğrencilerimiz bu şekilde devam eden; eğlence, oyun ve espriyle dil öğrenmeye çalışıyorlar.’’ dedi.