SARITANIŞMANLI’DAKİ HAMAM ŞİFALI SU KADERİNE TERK EDİLDİ

0
167


Kadirli’ye bağlı Sarıtanışmanlı köyündeki Hamam kaderine terk edildi.
Gazetemizi arayarak şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar Hamam’a şifa aramak için geldiklerini ancak hamamın çok kirli ve bakımsız olduğunu söylediler.
Şehir içi ve şehir dışından gelerek şifa arayan birçok ziyaretçinin hamamdaki ve çevresindeki kirliliği görünce suya girmeden gittikleri ileri sürüldü.
Hamam Şifalı suya girmek ve dinlenmek için gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin en büyük şikâyetlerinin ‘hamamın bakımsız’ olduğunu söyleyen vatandaşlar “Hamamın 2. katı atıl durumda ve çok kirlenmiş durumda. Havuzun içerisi yosun tutmuş. Çok kirlenmiş. İnsanlar buraya şifa aramaya geliyor. Ama karşılaştıkları manzara çok kötü” diyerek bir an önce burada bir bakım onarım yapılarak iyileştirilmesini istiyoruz dediler.
VALİ CERRAH ZİYARET ETMİŞ VE SUYUN ANALİZİNİN YAPILARAK NELERE İYİ GELDİĞİNİN ARAŞTIRILMASI TALİMATINI VERMİŞTİ
Ekim Ayında Kadirli’de incelemelerde bulunan Vali Celalettin Cerrah, Sarıtanışmanlı Köyünde bulunan Hamam şifalı suyu kaynağında incelemelerde bulunarak bilgi almıştı. Vali Cerrah Burada yaptığı açıklamada “Burada bir şifalı suyumuz var. Fakat bu şifalı suya bakım yapılmamış. Bu suyun analizinin yapılarak, nelere iyi geldiğinin tespiti konusunda İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize talimat verdim. Bunlar belirlendikten sonra buraya nasıl bir tesis kazandırabileceğimizi belirler, bu sudan vatandaşlarımızın en iyi şekilde faydalanmasını sağlarız.”demişti.
VALİ CERRAH’IN HAMAMA ÇÖZÜM BULACAĞI UMUT EDİLİYOR
Analizlerin yapılıp yapılmadığını merak eden bazı vatandaşlar Vali Cerrah’ın bu şifalı suyun analizlerinin yapılıp nasıl bir yatırım yapılacağına karar vereceğiz demesi üzerine beklenti içerisine giren vatandaşlar Vali Cerrah’a seslenerek Hamam Şifalı suyun ve binanın bir hijyene kavuşturulmasını beklediklerini, hafta sonu akın akın gelen insanların bu sudan faydalanmasını sağlamasını bekliyoruz dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz