BAŞKAN TARHAN İŞÇİSİNDEN SONRA MEMURLARINA DA SAHİP ÇIKTI

0
593

Kadirli de Belediye memurlarının maaşlarının iyileştirilmesi için Kamu-Sen Türk Yerel Hizmet-Sendikası ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.
Daha önce Belediye işçilerine 2011 yılı Mart ayından itibaren geçerli olmak kaydıyla 2 yıllık yapılan Toplu İş Sözleşmesinde İktidar Belediyelerinin yapmış olduğu oranda İşçilere iyileştirmeler yaparak1 yılda, yılın ilk 6 ayında %6 ikinci 6 ayında %6 olmak üzere 2 yıl içinse ilk 6 ayında %5,ikinci 6 ayında %5 olmak üzere zam yapmıştı. Bu sözleşmenin ardından Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan bünyesindeki memurlarını da unutmayarak işçisine sahip çıktı.
Denge Sözleşmesine Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ile Türk Yerel Hizmet-sen Adana Şube Başkanı Z.Abidin BÜYÜKASLAN ve İşyeri Temsilcisi Yüksel Fidan imza attı. Büyükaslan, Başkan Tarhan’a, “Sosyal Denge Sözleşmesi’nde bize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim, hep memurların yanında oldunuz.” dedi. Belediye Başkanı Ömer Tarhan ise “Bu sözleşmeyi birlikte, hem fikir olarak imzalamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tabi ki memurların yanında olacağım, memurların sıkıntılarının ne olduğunu, ben de içlerinden geldiğim için iyi biliyorum. İnşallah diğer belediye başkanlarım da bu konuda aynı hassasiyeti gösterir. Belediye memurlarımıza maaş iyileştirmeleri hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.