PARKİNSON HASTASI BAHADIR İÇİN DESTEK KAMPANYASI

0
149

Kadirli’de yaşayan ve 4 yıldan bu yana Parkinson hastası olan 34 yaşındaki Bahadır Demirezer için yardım kampanyası başlatıldığı bildirildi.
Demirezer, kampanya ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, 2007 yılından bu yana yakalandığı Parkinson hastalığı ile mücadele ettiğini ve ameliyat olması gerektiğini söyledi.
Maddi konuda durumu yeterli olmayan ve doktorların önerdiği ameliyatın gerçekleşmesi için yardımsever veya hayırseverlerden destek beklediğini anlatan Demirezer, şunları kaydetti.
“Annem yaşlı, ben ise hastayım. Bana bakacak kimse yok. Hastalığımdan dolayı ellerimde titremeler oluyor. Kriz geldiğinde sol tarafıma eğilmek zorunda kalıyorum, kriz yaklaşık 50 dakika sürüyor. Bu süre içerisinde istemsiz hareketlerim oluyor. Bazen yolda yürürken kriz geliyor çaresiz bir şekilde yere oturmak zorunda kalıyorum. Maddi durumumuz iyi değil. Yeşil kartımla ameliyat olabiliyorum ama ameliyat masrafı 40 Bin lira tutuyor. Bunun 20 bin lirasını yeşil kart karşılıyor. Kalan 20 bin lirayı ise hastaneye vermem gerekiyor. Ankara’da bir hastanede görevli beyin cerrahı doktor hastalığım ilerlediği için ameliyat olmam gerektiğini söylüyor. Bu konuda yardımsever veya hayırseverlerden destek bekliyorum. Allah kimseye dertsiz hastalık verip dert aratmasın. Allah herkese sağlık ve sıhhat versin”
Bu arada, Bahadır Demirezer’e destek amacıyla yardımda bulunmak isteyenler, 0108 70 34 numaralı PTT Kadirli Şubesi ile 0 543 606 6474 nolu telefondan yarım yapabilirler.
Sıla Gazetesi olarak Bahadır Demirezer’e Allah’tan sağlık ve sıhhat dileyerek, yardımda bulunan vatandaşlarımızı istedikleri takdirde gazetemizde yayınlayacağımızı belirtiyoruz.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat