OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN STK’LARA İFTAR YEMEĞİ

0
115

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; Ramazan ayının son günlerinde verdiği iftar yemeği ile Osmaniye’deki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile devlet erkanını bir araya getirdi.
Bu iftar yemeği tüm STK’ları bir araya getirerek Osmaniye’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
Belediye Başkanı Kadir Kara’nın ev sahipliğinde Köşk Restoranda düzenlenen yemeğe Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Garnizon Komutanı ve 39. Mknz.P.Tug.K.Yrd. Kurmay Albay Uğur Özbek, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Hüseyin Sezgin, Vali Yardımcıları Hüseyin Doğan ve Ali Çağlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Hakan Özkan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Müftüsü Ramazan Çortul, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.
Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul’un yaptığı duanın ardından konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara yaklaşan Ramazan Bayramının ülkemizde ve dünyada hayırlara vesile olmasını dileyerek, her biri ayrı alanda yıllardır çok güzel faaliyetler sunan ve Osmaniye’nin gelişmesi yolunda çok önemli hizmetleri olan Sivil Toplum Örgütleri ile iftar yemeğinde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.Bu iftar yemeğinin Osmaniye’de devlet ile milleti buluşturması adına bir ilk olduğuna dikkat çeken Başkan Kara, yemeğe katılanlara teşekkür etti.
Vali Celalettin Cerrah ise yaptığı konuşmada Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “İlimizin gelişmesi, ilerlemesi için önemli gayretler sarf eden Sivil Toplum Örgütlerimize önemli sorumluluklar düşüyor. Çünkü Sivil Toplum Örgütlerimiz toplumumuzda bir nevi kanaat önderliği vazifesi görüyorlar. Bu nedenle toplumumuzun birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu şu günlerde Sivil Toplum Örgütlerimizin desteği çok önemli.”diye konuştu.