Belediye, Kızılayla birlikte iftar verdi

0
138

Kozan Belediyesi Atatürk Parkı’nda 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği iftar programına, Kızılay’da 1000 kişiye verdiği iftar yemeği ile eşlik etti.
Atatürk Parkı’nda Kozan Belediyesi tarafından sekizincisi gerçekleşen iftar yemeğinde Belediye Başkanı Kazım Özgan iftar masalarını tek dolaşarak misafirlerine hoş geldiniz diyerek hayırlı iftarlar temennisinde bulundu. Daha sonra Başkan Özgan ve beraberinde Adana Kızılay Başkanı Ramazan Saygılı yemek servisinde bulundular.
Kozan ilçe müftüsü Feramüz Beydoğan’ın yapmış olduğu iftar duası sonrasında, Ramazan’ın son 10 gününde girildiğini ve bu 10 günün iyi derlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Bu güzel parkımızın güzel atmosferinde çocuklarımızla, komşularımızla ve sevdiklerimizle iftar yapmak, birlik ve beraberliğimizi artırıyor. Bu akşam Kızılay ile birlikte iftar yapıyoruz. Başta Adana şube başkanı Ramazan Saygılı olmak üzere tüm çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Adana Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan da 15 ilçemizde iftar verme kararı aldık. Bu konuyu sevgili kardeşim belediye başkanınız Kazım Özgan’a açtığımda bugünü bize uygun gördü ve bu akşam bizleri sizlerle buluşturdu. Bu anlamda başta Kazım Özgan olmak üzere davetimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Kızılay’ın bir ayağı Kozan’da diğer ayağı Somali’de. Kadirşinas Türk halkının destekleri ile daha birçok hayır işi yapacağız..” Diye konuştu.
Program sonrasında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Özgan, Atatürk Parkı içerisinde bulunan deniz bisikletlerine iftar dolayısıyla ücretsiz binebileceklerini ifade etti.