ORMAN YANGINLARINA BİR DAMLA DA SU SİZDEN OLSUN

0
158

 
Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınları ile mücadelede en önemli faktörlerden biri olan su kaynağı-yangın havuzu sayısını 8’e çıkarıyor.
Kaymakamlık, belediye, köy muhtarlıkları ve özel kuruluşların katkıları ile Kadirli ormanlarına geçen yıl yapılan 3 yeni yangın havuzun ardından bu yılda bir adet hizmete hazır olacak.
Savrun Orman İşletme Şefliği sınırları içerisindeki 750 ton su kapasiteli Kokar Yangın Havuzu özel şirketler ile Koçlu ve İlbistanlı Köy Muhtarlıklarının katkılarıyla yapılırken, Kadirli Orman İşletme Şefliği sınırları içerisindeki 500 ton su kapasiteli Karatopaklı Yangın Havuzu Kadirli Kaymakamlığının, Tülücüler Yangın Havuzu da Kadirli Belediyesinin katkılarıyla yapıldı.
Bu arada Orman İşletme müdürlüğünün katkılarıyla Sumbas’ın Alibeyli Beldesi sınırları içerisinde 1 adet orman yangın havuzunun bu yaz döneminde yapılacağı bildirildi.
Kadirli Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer, Orman yangınları ile mücadelede çok önemli yeri olan su kaynaklarının çoğaltılmasında resmi kurumların, özel sektörün ve kamuoyunun desteği ile önemli mesafeler alacaklarına inandıklarını, yapılan bu havuzlar ile Kadirli Orman İşletme Müdürlüğünde yangın havuzlarının sayısının 8 adede çıktığını söyledi.
Havuzların yapımına katkıda bulunan  Kadirli İlçesindeki Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Koçlu ve İlbistanlı Köy Muhtarlıklarına ve özel şirketlere teşekkür eden Özer; “ Orman yangınlarına bir damla su da sizden olsun! ” sloganı ile tüm kamuoyunu orman yangınları konusunda daha dikkatli olmaya çağırdı.        Menderes Özat-Efendi Erkayıran