MÜFTÜ ÖNCÜ’DEN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ KUTLAMASI

0
171

Kadirli İlçe Müftüsü Orhan Öncü, her yıl 1 ile 7 Ekim tarihleri arasından kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Öncü, yaptığı açıklamada, cami kelimesinin, toplayan, bir araya getiren manasına geldiğini ve İslam dininde kardeşlik, birlik, beraberlik ve dayanışmayı en güzel anlatan unsurun camiler olduğunu belirtti.
Camilerde herhangi bir ayrım gözetilmediğini ve bazı önemli olayların temellerinin camilerde atıldığını ifade eden Öncü, şunları kaydetti:
“Camiler, üzüntülerimizi giderdiğimiz, morallerimizi düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü ve müsamaha anlayışımızı güçlendirdiğimiz, birbirimize ve bütün mahlukata merhamet etmeyi, paylaşmayı, kimsesiz, yoksul, dul ve yetimlere yardım etmenin kutsal görev sayıldığını öğrendiğimiz irfan mektepleridir. Camiler, toplumda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına, toplumun manen yükselmesine önemli katkılar sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir. İnşallah kıyamete kadar da bu fonksiyonunu ifa etmeye devam edecektir. Bulundukları görev ve görev yerlerinde pek çok maddi sıkıntılara göğüs gererek, büyük azim ve gayretle dini hizmetleri en güzel bir şekilde sunmaya gayret eden, kendi rahatı ve huzurundan çok milletimizin huzur ve saadetini düşünen bütün din görevlilerine şükranlarımı sunuyorum.”
Efendi Erkayıran-Menderes Özat
 
.