MİRAÇ KANDİLİ’NDE OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN HELVA DAĞITIMI

0
146Osmaniye’de Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın etti. Osmaniye Belediyesi ise merkez camilerde 4 bin adet irmik helvası dağıttı.
Osmaniye’nin merkez camisi Enverül Hamit camiinde vatandaşlar Miraç Kandili’ni dualarla karşıladı. Müslüman âleminin en önemli gecelerinden biri olan Miraç Kandili’nde Osmaniye’de camiler akşam namazının ardından dolmaya başladı. Yatsı namazına kadar mevlit programının düzenlendiği gecede Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul, Miraç hadisesini anlattı.
Yatsı namazının ardından yapılan duaya camiyi dolduran Müslümanlar hep birlikte katılırken, camii çıkışında ise vatandaşlara Osmaniye Belediyesi’nden ikram vardı.
Helvaları vatandaşlara tek tek dağıtan ve vatandaşların kandilini kutlayan Osmaniye Belediye Kadir Kara, “Öncelikle tüm İslam âleminin, ülkemizin ve Osmaniyeli hemşehrilerimin içinde bulunduğumuz üç ayların özel günlerinden birisi olan Mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, ülkemiz ve milletimiz için birlik ve beraberliğe vesile olmasını Cenab-ı Hak’dan niyaz ediyorum. Osmaniye Belediyesi olarak her önemli gün ve gecede olduğu gibi bu mübarek Miraç Kandili’nde halkımıza bir ikram yapmak istedik. Artık biz bu uygulamayı gelenek haline getireceğiz. İl müftülüğümüzün yönlendirmesi ile bu ikramlarımızı periyodik olarak mahallelerde yapacağız.”dedi.