MİRAÇ CAMİİNDE KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL YAĞMURU

0
112

Kadirli’nin örnek camilerinden biri olan Miraç Camii’nde, Yaz Kur’an Kursu’nda başarılı olan ve katılan öğrencilere yönelik İlçe Müftülüğünün de katkılarıyla ödül töreni düzenlendi.
İlçe Müftüsü Orhan Öncü, Miraç Camisinde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, 2 ay süreyle hiç aksatmadan Kuran kursuna katılan öğrencileri teşvik amacıyla düzenlene ödül törenine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Öncü, öğrencileri yaz Kur’an kurslarına çekmek isteyen bazı camilerin imam hatiplerinin esnafların da yardımıyla kurslarda başarılı olan öğrencilere çeşitli ödüller verdiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
“Ödüllendirilen öğrencilerimizin hediyeleri seçmesi imam hatip arkadaşlarımız tarafından yapılan değerlendirme ve sınav ile gerçekleştirilmiştir. Bu çocuklarımızın hepsini kutluyorum.
Ayrıca hiç aksatmadan en kalabalık Kuran kursunun bulunduğu Miraç Cami ile birlikte İmam Hatibi örnek olarak seçiyoruz.
Kuran’a hizmet olan bu çalışmalarda emeği geçen esnaflara, özel gayretleriyle bu çalışmada ön saflarda yer alan kıymetli hocalarıma, malıyla ve yüreği ile çalışmalarda katkısı olan hayır sahiplerine teşekkürlerimi bildiriyor, rabbimden helal rızık bol kazanç ve sıhhatli bir ömür diliyorum. Her yıl çocuklarımızı dinini ve Kuranı öğretmeye yönelik teşvik amacıyla bu tür etkinlikler çok faydalı olacaktır.”
Miraç Cami İmam Hatibi Recep Çeri, esnaf ve cemaatin sağladığı teşvik imkanıyla Kur’an-ı Kerim, ahlak, nezaket ve dini bilgileri öğretebilmek için çocukları camiye çekmek istediklerini söyledi.
Çeri, 2 ay süreyle 120 öğrencinin kursa katıldığını hatırlatarak, “Anne ve babalar, Kur’an-ı Kerim’i, dini bilgileri öğrenmeleri, camiye bağlı kalmaları, bu havayı teneffüs etmelerini istediğinden çocuklarını kursa gönderiyor. Ödül olması da caminin tercih edilmesini sağlıyor” dedi.
Miraç Caminde görevli İmam Hatip Sinan Küçükoğlu’nun yaptığı kısa konuşma, öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ve ilahilerin söylenmesinin ardından değerlendirme ve sınav sonucuna göre İlçe Müftülüğü’nün de katkılarıyla bisiklet, altın, cep telefonu, müzik çalar, Kuranı Kerim, saat, kitap ve çeşitli hediyelerin verilmesi ile tören sona erdi.                                                               Menderes Özat-Efendi Erkayıran