MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CANBOLAT’TAN ÖNEMLİ UYARI

0
492

Kadirli’de, ilk ve orta dereceli okullarda öğrenciler, 3 aylık yaz tatiline girmeye hazırlanıyor.
Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, yaptığı açıklamada, Kadirli’de, ilk ve orta dereceli okulda eğitim öğretim gören 28 Bin 920 öğrenci ile Bin 397 öğretmenin yaz tatiline gireceğini söyledi.
Canbolat, zayıfları bulunan öğrencilere, tembel ve sorumsuz gibi olumsuz sıfatlarla yaklaşılmasının güven zayıflığına yol açabileceği uyarısında bulunarak, eğitim başarısının karnedeki notlarla ya da sınavlarla ölçülemeyeceğine dikkati çekti.
17 Haziran Cuma günü merkez ve köylerde öğrenci, öğretmen ve velilerin karne heyecanı yaşayacağını hatırlatan Canbolat, şunları kaydetti:
“Öğrencilerimiz, yıl boyunca gösterdikleri başarının veya başarısızlığın meyvesini alacaklar. Ben anne ve babalarımızdan şunu rica ediyorum. Çocuklarınızın karnelerinde kırık notlar olabilir ama sizler gereken duyarlılığı ve hoşgörüyü göstermelisiniz. Çocuklarınıza çalışarak bu zayıf notlarını düzeltebileceklerini anlatın. Karneleri sadece öğrenciler değil biz veliler de alıyoruz. Yavrularımızın başarısı sadece okul içerisinde değil gerçek hayatta da çok önemlidir. Öğrencilerimizin 3 aylık yaz tatilini en güzel ve en verimli şekilde değerlendirmesi dileğiyle öğretmen ve velilerimize çocuklarına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum”
Menderes Özat-Efendi Erkayıran