LOĞOĞLU “ ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

0
184

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Türkiye’nin en önemli konularının terör, kürt meselesi, yeni anayasa ve ekonomi olduğunu söyledi.
Loğoğlu, Kadirli CHP İlçe Teşkilatını ziyarette yaptığı konuşmada, CHP olarak Türkiye’nin sorunlarını çözme konusunda önemli projeler hazırladıklarını ve CHP iktidarında tespit ettikleri sorunların tamamını çözeceklerini ifade etti.
Halkın huzur ve güvenliği, ulusal birliğin korunması için üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getiren Loğoğlu, şöyle konuştu:
“Ak Parti hükümeti terör konusunda gereken işleri yapmadı. Terör azalacağı yerde arttı. Bunun yanında bir de dış politikada ülkemiz komşularıyla savaş eder duruma geldi. Komşularımızla hasım değil dost olmalıyız.
Hükümetin açılım dediği kürt meselesi konusunda, tüm partilerin katılımı ile oluşturulacak ortak akıl sayesinde çözüme ulaşılır. CHP olarak olumlu gördüğümüz projeye her zaman destek vermeye hazırız.
Yeni Anayasa konusunda, ilk 3 maddenin değişmemesi koşuluyla yapılaması düşünülen anayasanın kısa olmasını istiyoruz. İnsanların hak ve özgürlüğünün güçlenmesi lazım. Basın özgürlüğüne ve insanların özel yaşamlarına herkesin destek vermesi lazım. Bir kimsenin yatak odasına girilerek çekim yapılması özgürlük değildir. Yeni, özgür, insan haklarına saygılı ve kısa anayasalar ile desteklenen bir anayasa istiyoruz.
Son olarak hükümet tarafından Dünya’nın sayılı iyi ekonomiye sahip olduğu ülkeler arasındaki ülkemizin ekonomisine değinmek istiyorum. Türkiye’nin ekonomisi iyi değil. Bugün Türkiye tarihinde olmaya bir döneme geldik. Türkiye’nin cari açığı büyüyor. Bu çok büyük bir sorun. Ak Parti iktidarının görev başında olduğu süre içerisinde işsizlik hiç azalmadı.”
Bir süre partilerle sohbet eden ve CHP İlçe Başkanı İrfan Arıoğlu’na çalışmalarında başarılar dileyen Loğoğlu, CHP Osmaniye İl Başkanlığını ziyaret için Kadirli’den ayrıldı.