KÜÇÜK ELİF ARTIK TÜRKİYE’NİN EN KISASI LDU

0
161


 
Kadirli’de yaşayan ve 72.6 santimlik boyuyla geçen yıl “dünyanın en kısa kadını” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda giren 23 yaşındaki Elif Kocaman, unvanını 69 santimlik ABD’li Üniversite öğrencisi Bridgette Jordan’a kaptırdığına üzülmedi.
Bağ Mahallesi’ndeki evlerinde annesi, babası ve 3 erkek kardeşiyle birlikte yaşayan ve geçen yıl 72.6 santimlik boyuyla “dünyanın en kısa kadını” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 23 yaşında, 7 kilo ağırlığındaki Elif Kocaman, unvanını ABD’li Üniversite öğrencisi Bridgette Jordan’a (22) kaptırmasını önemsemedi.
ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan Jordan’ın erkek kardeşi Brad Jordan’ın (20) da 69 santimetre olduğunu öğrendiğini söyleyen Kocaman, yaşantısının eskisi gibi süreceğini ifade etti.
Kocaman, rekorlar kitabına girmesiyle hayatının değiştiğini ve sokakta yürürken kendisini görenlerin birlikte fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştığını belirterek, “Beni kucaklarına alıp sevgi gösterilerinde bulunmaları çok hoşuma gidiyor. Artık dünyanın değil, Türkiye’nin rekortmeniyim. Bu da bana yeter” dedi.
Anadolu Ajansı muhabirinin haberi üzerine rekorlar kitabına girdiğini anımsatan Kocaman, şöyle konuştu:
“Yaşadığım sürece herkesin beni tanımasını ve sevmesini istiyordum. Boyumun kısa olmasına da hep üzülmüştüm. Geçen yıl Eylül ayında rekorlar kitabı yetkililerince dünyanın en kısa kadını olarak sertifika almıştım. Daha sonra gösterilen ve devam eden ilgi beni çok mutlu etti. Artık benim yerime Amerikalı bir bayan rekortmen oldu. Geçmişte dünyanın ve Türkiye’nin en kısa boylu kadını olmak da benim için yeterli. Mutluyum. Şimdi hayalim reklam veya bir televizyon dizisinde oynamak, aynı zamanda Jordan ve kardeşi ile tanışmak.”
Anne Hatun Kocaman da Elif’in Kadirli’yi ve Türkiye’yi dünya çapında tanıtmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
Elif ile birlikte amaçlarına ulaştıklarını anlatan Hatun Kocaman, “Ülkemizi ve Kadirli’yi en güzel şekilde temsil ettik. Rekorlar kitabına girdikten sonra çok sevinen Elif’in yüzündeki gülümseme hiçbir zaman eksilmedi. Unvanını bir başkasının alması bile Elif’i üzmedi. Hayata hep mutlu bir şekilde bakan Elif ile gurur duyuyoruz” dedi.
Ailesiyle birlikte yaşayan rekortmen Elif Kocaman, evde olduğu zamanlarını “cicikuş” ismini verdiği muhabbet kuşu ile geçiriyor.                            Menderes Özat-Efendi Erkayıran