BİLTEPE'DE BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÖĞRETİM

0
159

Biltepe Okullarında derslerin öğretiminde her fırsatta teknolojiden yararlanılıyor. Dersliklerimizin tamamında projeksiyon cihazı mevcut. Öğretmenler gün öncesinden laptopta hazırladıkları konuları sınıfta işleme imkanı buluyorlar. Her öğretmen teknolojinin öğretmenin yerini tutmayacağının bilincindedir.
Okulu Müdürü Duran İSAOĞLU; ” Bu yaz bilgisayar laboratuarlarındaki bilgisayarlar yenilendi. Öğretmenler, derslerini bilgisayar destekli işlemek için program bazında hazırlıklar yaptılar. Şu anda her öğrenci öğretmenleri eşliğinde öğrenmesi gereken kazanımları, bilgisayarda yaparak yaşayarak öğreniyorlar.” Dedi.
Öğretmenlerimiz uygulamadan oldukça memnunlar, bu uygulama sayesinde öğrencilerin, bilgisayarı evde de eğitim aracı olarak kullanacaklarını söylediler.
Fen ve Teknoloji Öğretmeni Oğuzhan KESTİR Bilgisayar dersliğinde Hücre Bölünmesi konusunda sunu hazırlayan öğrencilerini ödüllendirirken. Okulun kurucularından Hasan KASTAL da öğrencileri tebrik, öğretmenleri Oğuzhan KESTİR’e de teşekkür etti.
Haber Merkezi