KOZANLI ALİM ZEYNEL ABİDİN TANRIKULU ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE KADİRLİ’DE ANILDI

0
501

Bundan 43 yıl önce uhrevi aleme irtihal eden, Hz. Peygamberimizin silsile-i şerifinden gelen,Meşayih,Allah dostu merhum Zeynel Abidin TANRIKULU,Kadirli ilçesinde yapılan bir etkinlikte dualarla anıldı.

İlçeye bağlı Kösepınarı Köyünde sevenleri tarafından anılan merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’nun mevlid-i şerifine her yıl olduğu gibi bu yılda yine ilgi yoğun oldu.

Kösepınarı Göğbüğet yaylasında oğlu Abdullah TANRIKULU tarafından okutulan mevlid-i şerife çevre il ve ilçelerden çok sayıda kişi katıldı.

“EHLİ BEYT OLAN ZEYNEL ABİDİN TANRIKULU DUALARLA YAD EDİLDİ”

Sabah saatlerinden itibaren o manevi atmosferi yaşamak isteyen sevenleri Gögbüğet yaylasına adeta akın ettiler.

Öğle saatlerinde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan proğram, Süleyman Çelebi’nin yazdığı Mevlidi şerif, muhteşem ses ve kıraatlarla, yüksek sesle okunarak yüreklere dokunulurken,ilahi ve kaside dinleyenler mest oldu.

Manevi havanın doyumsuz olduğu atmosferde geçmişte merhumun sohbetlerinden feyiz alanlar adeta duygu seline kapıldı.

Proğramın sonunda ise eller semaya kaldırılarak bu Cennet Vatanda huzur,sevgi, refah ve bolluk içinde yaşanması,

Milletimizin birliği, beraberliği ülkemizin bekasının daim olması için dualar edildi.

Merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’un oğlu Abdullah TANRIKULU,mevlid proğramına katılan herkesle tek tek ilgilenip programa katılanlara teşekkürlerini sundu.

Dönemin manevi önderlerinden Merhum Zeynel Abidin TANRIKULU’nu hayatında gören ve o dönem sohbet etme imkanı bularak sohbetlerinden büyük feyiz alan sevenleri de,o günleri kendi aralarında yad ederek adeta şarz olup eski günlerine gitme fırsatı buldular.

Anma programı yemek ve ikramların ardından son buldu.