KAYMAKAM ULUSOY’DAN ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

0
138

Trabzon Akçaabat Kaymakamlığı’na tayini çıkan Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy, bazı köy yollarında meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı bir dizi çalışmalar başlattıklarını söyledi.
Ulusoy, çalışmaları inceledikten sonra yaptığı açıklamada, Yoğunoluk ile Koçlu köyü arasında kış aylarının yaklaşmasıyla meydana gelebilecek şiddetli yağış sonrası olumsuz olayların yaşanmaması ve yolun bozulmaması için 4 adet menfez ve sanat yapısının altyapısı ile birlikte tamamlandığını ifade etti.
Devlet olarak her zaman hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini anımsatan Ulusoy, yapılan hizmete herkesin sahip çıkmasını gerektiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti.
“Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) olarak köylerimizin ihtiyacı kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Koçlu ve Yoğunoluk arasında 4 adet menfez ve sanat yapısını bitirdik. Ayrıca Koçlu Köyü Paşaoğlu mevkiindeki köprüyü ise yol genişletme çalışmasıyla birlikte 19 metreden 24 metre uzunluğuna çıkardık. Burayı da en kısa zamanda tamamlayacağız. Önümüzdeki günlerde diğer köylerimizin yol onarın ve projelendirme çalışmaları da tamamlanarak ihtiyaçları doğrultusunda köylerimizin sorunları giderilecek.”
Kaymakam Ulusoy’un incelemelerine İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Erdal Tanrıverdi, Koçlu Köyü Muhtarı Bayram Ali Kadıoğlu, Yoğunoluk Köyü muhtarı Ahmet Berk ve köylüler katıldı.      Efendi Erkayıran-Menderes Özat