KAYMAKAM AKTÜRK’TEN ÖNEMLİ UYARI

0
121

Sumbas Kaymakamı Orhan Aktürk, özürlülerin Aile Hekimlerine başvurmalarını istedi.
Kaymakam Aktürk, yaptığı açıklamada, il genelinde engelli bireylerin engel durumlarını ve sayılarını sağlıklı bir şekilde tespit etmek amacıyla yapılacak planlama çalışmaları toplantısının İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü koordinasyonunda geçtiğimiz günlerde Osmaniye’de yapıldığını söyledi.
Aktürk, toplantı sonunda İl genelinde özürlüleri ve özür durumlarını belirlemeye yönelik olarak aile hekimlerinin yapacağı çalışmaların ivedilikle sonuçlanması maksadıyla, vatandaşların aile hekimlerine yönlendirilmesi yönünde tavsiye kararı alınmıştır.
Bu bağlamda Sumbas İlçesindeki özürlülerin sağlıklı bir şekilde tespiti ve özür durumlarının belirlenmesi bakımından vatandaşlarımızın biran evvel aile hekimlerine başvurmaları kendileri açısından çok önemlidir.
Bu bakımdan muhtarlıkların köy ve mahallelerinde gerekli çalışmaları ve duyuruları yaparak özürlü vatandaşların aile hekimlerine müracaatlarını sağlamalarını istedi.
Engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının giderilmesinde ve topluma kazandırılmasında böyle bir çalışmayı olumlu bulduklarını belirten Kaymakam Aktürk, aile hekimlerinin çalışmalarına destek olması açısından vatandaşlarımızın müracaatlarını biran evvel yapmalarını bekliyoruz dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz