DOĞAKA HAZİRAN AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KAHRAMANMARAŞ' TA YAPILDI

0
208

 
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Haziran ayı toplantısı Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı. Toplantıya Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kahramanmaraş Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Şükrü Kocatepe, Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arif Taşkaya, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Kahramanmaraş İl genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti katıldı.
Mayıs ayı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, SODES Programı ile ilgili olarak ajansa bağlı illere çağrıda bulunularak 27 Haziran 2011 Pazartesi gününden itibaren 12 Ağustos 2011 Cuma günü akşamına kadar proje kabulüne başlanılmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca ajans tarafından 2011 yılında uygulanacak olan Teknik Destek proje kabulüne 11 Temmuz 2011 tarihinde başlanılarak 19 Ağustos 2011 tarihine kadar proje kabulüne devam edilmesine, Doğrudan Destek Faaliyeti kapsamında proje kabulüne de 11Temmuz 2011 tarihinde başlanılarak 25 Kasım 2011 tarihine kadar devam edilmesine karar verildi.
Ajans Yönetim Kurulu, üç ilin sanayi ve tarım ve kültür-turizminin tanıtılması amacıyla 2011 ve 2012 yıllarında katılınması öngörülen yurt içi ve yurt dışı fuarların Temmuz ayı toplantısına kadar araştırılarak tespitini kararlaştırırken Kalkınma Kurulu ve Yönetim Kurulu Toplantısının 26 Temmuz 2011 Salı günü Osmaniye ilinde yapılmasına karar verdi.