KAİS’TEN MUHTEŞEM GELENEKSEL YAZ ŞENLİĞİ

0
170

Kadirli Ağaç İşleri Sanayi (KAİS) Fabrikası tarafından geleneksel 3. Yaz Şenliği muhteşem geçti.
Hasandede’deki Balık Çiftliğinde düzenlenen şenliğe KAİS çalışanları, KAİS Genel Müdürü Veysel Tüysüz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Adana KOSGEB uzmanı Mehmet Eren ve ekibi, Metsan Danışmanlık sahibi Metin Yıldız ve Ayşe Şişman, Osmaniye İŞ-KUR Müdürü Hamiyet Özkaya, İş Kur Müdür Yardımcıları Mehmet Ali Özkan ve Ahmet Direk ile aileleri, işadamları Hasan Civanoğlu, Özkan Esgicioğlu, Akif tozcu, Abidin Yanarateş, KAİS kursiyerleri ve davetliler katıldı.
Şenliğin açılış konuşmasını yapan KAİS Genel Müdürü Veysel Tüysüz, KAİS’in her geçen gün büyüdüğünü, sektörde kısa sürede büyük projelere imza attıklarını söyleyerek, yemeğe katılan tüm davetlilere teşekkür etti.
Tüysüz, 2008 yılında 4 kişi ile başladıkları bu sektörde 30 çalışanı ve Osmaniye işkur Müdürlüğü desteği ile 25 kursiyerle birlikte 55 aileye istihdam sağladıklarını hatırlatarak, kendilerine her zaman destek veren tüm Kadirli halkına ve müşterilerine teşekkür etti.
Fevzi Kılıçkesen’in sunumu, KAİS çalışanlarının ve katılımcıların halay çekerek oyunlar oynaması ile başlayan şenliğin ilerleyen saatlerinde Faruk Pehlivan ve Esma Tokgöz, türküleriyle programa renk kattı.
Halk Ozanı Hacı Karakılçık’ın kendi çaldığı ve söylediği birbirinden güzel şarkılar davetlileri mest ederken, Hasan Fındık da katılımcılardan büyük alkış aldı.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran