KADİRLİ’NİN SU SORUNU KALMADI

0
144

Belediye Başkanımız Dr. Ömer Tarhan, yaz aylarında şehrin yüksek yerlerinde bulunan bazı mahallerde su sorunun ortadan kaldırılarak, Kadirli’nin su sorunun kalmadığını söyledi.
Başkan Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, her yıl özellikle yaz aylarında Şehit Mustafa Yağız, Şehit İbrahim Kundakçı, Şehit Mehmet Hallaç ve Yeşiltepe mahallesinde su çıkmayan noktalara daha tazyikli ve kesintisiz su gidebilmesi için yeni ve büyük elektrik dinamo pompa odası yapıldığını ifade etti.
Bundan sonra yaz aylarında Kadirli’nin hiçbir mahallesinde olağanüstü bir sorun olmaması halinde su sorununun ortadan kalktığını işaret eden Başkan Tarhan, “Yaz aylarında bazı mahallelerimizin yüksek bölgesinde kalan evlerimize su verilmesi esnasında aksaklıklar yaşanıyordu. Şehit Mustafa Yağız, Şehit İbrahim Kundakçı, Şehit Mehmet Hallaç ve Yeşiltepe ile birlikte diğer mahallelere meydana gelebilecek su sorununun giderilmesi için yoğun bir çalışma sonrası yeni su deposu hizmete girdi.
Allah’ın izniyle bundan sonra yaz ayında Kadirli’de su sorunu olan mahallemiz kalmayacak. Seçimlerde söz verdiğimiz gibi bilhassa sıcak yaz aylarında baş gösteren yüksek kesimlerindeki su sıkıntılarını çözmek ve mahallelerimize 24 saat kesintisiz su vermek için gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceğiz. İnşallah suyumuz gürül gürül akacak.”şeklinde konuştu.