KADİRLİ KAHRAMANINA AĞLIYOR

0
193


 
 
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy’un Kadirli’deki evinde yas var.
Edilen bilgiye göre, Çukurca İlçesi Kekliktepe bölgesinde yürütülen arama-tarama faaliyetlerinde mayın patlamasının ardından şehit olan Mehmet Ulusoy’un (27) Şehit Mustafa Yağız Mahallesindeki evine acı haberi Kaymakam Necip Çakmak, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Alaaddin Eşsiz, Belediye Başkan Vekili Kenan Çiftçi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Bozgedik ile diğer ilgililer verdi.
Haberi alan şehidin annesi Banu ve belediye emeklisi babası Zübeyir Ulusoy ile yakınları ve komşuları büyük üzüntü yaşarken, ailenin bazı fertleri sinir krizi geçirdi.
Şehit Ulusoy’un, telefon bayiinde işçi olarak çalıştığı ve askerliği yaptıktan sonra aynı meslekte çalışırken sözleşmeli sınavı kazanarak 2 yıl önce Uzman Çavuş rütbesi ile ilk görev yeri olan Hakkari’ye gittiği öğrenildi.
Uzman Çavuş olduktan sonra 5 Nisan 2010 tarihinde Necla Ulusoy ile evlendiği ve eşinin 7 aylık hamile olduğu öğrenilen şehit Mehmet Ulusoy’un bugün düzenlenecek törenin ardından Şehitlik’te toprağa verileceği öğrenildi.
Bu arada kardeşi Yusuf’un ise bir hafta önce askerden geldiği ve bir ay sonra yapacağı düğün için abisi ile görüştüğü ve Kurban Bayramında geleceğini söylediği öğrenildi.