KADİRLİ’DEN AFRİKA'DAKİ AÇLIK FELAKETİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI

0
135

Kadirli’de İlçe Müftülüğünce, merkez köy camilerinde kuraklık ve açlık felaketiyle karşı karşıya kalan Afrika’ya yardım amacıyla yaklaşık 22 bin lira para toplandığı bildirildi.
İlçe Müftüsü Orhan Öncü, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in öncülük ve teşvik ettiği Afrika’ya yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi.
Öncü, kampanya kapsamında çağrıda bulundukları cemaatin yardım elini uzattığını ve 4 günde 22 bin lira toplandığını hatırlatarak, “Kadirli halkı daha önce olduğu gibi yine yardım elini uzattı. Çağrımıza olumlu yaklaşan Kadirli halkı kısa sürede yardımlarını bize ulaştırıyor. Kampanyamız devam ediyor. Hayırsever ve yardımsever vatandaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.
Değerli Kadirlilere, görevlilerime ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Dünyanın her tarafında kolsuza kol, yolsuza yol, akan gözyaşına mendil olabilme lütfüne erişen milletimizin evlatları olarak yapılan bu büyük yardım çevremize ve dünyaya büyük bir örnek teşkil etmiştir. Allah hepimizden razı ve hoşnut olsun”dedi. Efendi Erkayıran-Menderes Özat