KADİRLİ’DE ZABITA’DAN GIDA DENETİMLERİ

0
197

Kadirli Belediyesi zabıta ekiplerince, Ramazan ayının bitmesiyle birlikte gıda denetimi yapıldığı bildirildi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yaptığı açıklamada, yapılan denetlemelerde işyerlerinin temizliğine, alınan et üretim malzemelerinin faturalı girişlerinin yapılıp yapılmadığına, çalışanların gerekli şartları taşıyıp taşımadığına bakıldığını söyledi.
Tarhan, yapılan kontrollerde gerekli şartları taşıyan iş yerlerine ve iş yeri sahiplerine teşekkür ederek, göreve geldiği günden bu yana özellikle üretim hanelerin temizliği konusunda hassasiyetini ifade ederek, “Zabıta ekiplerimiz yasalar doğrultusunda kesinlikle taviz vermeden çalışmalarını sürdürmektedir. Halkımızın sağlığını tehdit edici ve gerekli şartları taşımayan iş yerlerini ikaz ederek gerekli cezai yaptırımları uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde yemek yemesi konusunda ekiplerimiz denetimlerine ara vermeden sürekli yapacaklar. Bu konuda hiç kimseye taviz veremeyiz”dedi.
Zabıta Amiri Fatih Arslantaş ise yapılan denetimlerde kurallara uymayan işyerlerinin uyarıldığını ve yasanın kendilerine verdiği kanunlar çerçevesinde cezai işlemlerin yapılacağını kaydetti.                       Menderes Özat-Efendi Erkayıran