KADİRLİ’DE GAZİLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

0
111

Kadirli’de, Gaziler Günü törenlerle kutlandı.
Hükümet Konağı önünde yapılan tören, Atatürk Anıtına çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Başçavuş Önder Uzun, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Türk Milleti’nin tarih boyunca verdiği varolma mücadelesinden her zaman başarıyla çıktığı söyledi.
Uzun, TBMM’nin bu anlamlı günde Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanını vermesinin Türk ulusunun yüce önderine olan güveninin, sevgisinin ve bağlılığının anlatımı olmasının yanı sıra onun kişiliğinde şehitlere ve gazilere duyduğu saygının göstergesi olduğunu kaydetti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Temsilcisi Gazi Erhan büyükarslan ve Kadirli Terör Mağdurları sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol’un konuşmasının ardından ziyaret gerçekleştirildi.
Kaymakam A. Rauf Ulusoy, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Cumhuriyet Başsavcısı Erdem Dalkılıç ve Garnizon komutanı Yüzbaşı Hakan Bozgedik ile bazı daire müdürleri şehit ve gazi derneklerini ziyaret ederek, günün anısına çiçek verdi.
Kadirli Garnizon ve Polis Şehitliğinin ziyaret edilmesi ve mezara karanfil bırakılmasının ardından İlçe Müftülüğü din görenlilerinin okuduğu Kuranı Kerim ve yapılan duanın ardından törenler sona erdi.
Törenlere, Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Akdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, İlçe milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürsoy, Kütüphane Müdürü Bilal Seyhan, sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı siyasi parti temsilcileri katıldı.
Bu arada Pazar günü ise Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol tarafından şehit ve gazi eşlerine yönelik yemekli Mevlit okutulduğu belirtildi.                      Efendi Erkayıran-Menderes Özat
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz