KADİRLİ’DE ÇIKAN ORMAN YANGININDA 1,5 HEKTAR KÜL OLDU

0
168


Kadirli’de çıkan orman yangını havanın rüzgarsız olması ve Orman Yangın söndürme ekiplerinin ve helikopterin zamanında müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak büyük bir facia önlendi.
Kadirli’de çıkan orman yangınında 1,5 hektar (15 dönüm) kızıl çam ormanın kül olduğu bildirildi.
Alınan bilgiye göre Sarıtanışmanlı Köyünde cam parçasının neden olduğu sanılan Orman yangını Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü Yangın söndürme ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı.
Kadirli Orman İşletme Müdürü Ferdi ÖZER, ilk belirlemelere göre cam kırığının neden olduğu Orman Yangında 1,5 hektar kızılcam ormanının  yandığını söyleyerek şunları kaydetti:
“Sarıtanışmanlı Köyünde saat 15:00 sıralarında Orman yangını çıktığı yönünde ihbar aldık. Bölgeye yakın olan Akarca yangın söndürme ekipleri yangına anında müdahale etti. 6 arasöz 2 su tankı bir greyder, bir Adana Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Söndürme Helikopteri ile birlikte 50 Orman yangın söndürme ekibi ile yangına müdahale ettik. Rüzgârın olmaması yangı kontrol altına almamızda büyük etkisi olmuştur. Yangın Tamamen kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışması devam etmektedir” dedi.
Ayrıca yangına Sarıtanışmanlı köyü sakinleri de yangına müdahale ederek orman işçilerine yardımcı oldu.