KADİRLİ'DE BAYRAMLAŞMA

0
138

 
Kadirli’de, Ramazan Bayramı kutlaması yapıldı.
Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy, Çamlıkahve’de, açık alanda düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.
Ulusoy, bayram günlerinin kazandırdığı alışkanlıkla hayatta iyiye ve güzele yönelmenin yanında insanlara hoşgörüyle yaklaşılması gerektiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
”Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı dini bayramlardır. Bu günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, özellikle kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir. Bayramlar, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan özel günlerdir. Bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşerilerimin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım”
İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ziyaretinin ardından şehitlik ziyareti ile sona eren bayramlaşma programına Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Alaaddin Eşsiz, İlçe emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Efendi Erkayıran-Menderes Özat