Kadirli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

0
129

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kadirli’de de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat tarafından Hükümet Konağı bahçesinde ilk törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.
Öğretmevinde, Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından hazırlanan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı aday öğretmenler adına Ergenekon Şehit Mehmetçik İlköğretim Okulu rehber öğretmeni Demet Ataşalan yaptı.
Kaymakam Necip Çakmak, öğretmenlik mesleğinin çok önemli olduğunu ve dünyanın en önemli mesleklerinden olduğunu belirterek, kendisinin hayatında öğretmenlerin yerinin çok önemli olduğunu ve özellikle ilkokul öğretmeninin yerinin farklı olduğunu söyledi.
Çakmak, eğitim kurumlarının bir öğrenci için gerçek hayata atıldığı ilk yer olduğunu ve aile içerisinde verilen eğitimden çok farklı olarak dünya ile koordine olunacak ve geleceğin hazırlanmasında ilk kurumun okullar ve öğretmenler olduğunu ifade etti.
Öğretmenliğin para kazanılacak bir meslek olmadığının altını çizen Kaymakam Çakmak, şunları kaydetti:
“Öğretmenlik gönül işidir. İnsan, kendi ailesinde dahi belli bir sayıda çocukla belirli bir zaman diliminde meşgul olabiliyor. Okullarda ise yaklaşık 6 saat boyunca her derslikte  en az 30 çocuğa eğitim veriliyor. Bu yüzden öğretmenler, hayatımızdaki en önemli noktaları temsil ediyor.
Kainattaki her şeyin öğrenme üzerine odaklı olduğunu ve bu noktada bizlerin ufkunu açanların, geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlayanların, büyüğe saygıyı, küçüğe sevgiyi kısaca eğitimi ve öğretimi öğretmenlerimiz sağlamıştır. İyi ki varsınız sevgili Öğretmenlerimiz.
Tüm eğitimcilerimizin Öğretmenler günün kutlayarak, şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhatler, mevcut öğretmenlerimize ve yemin ederek göreve başlayacak olan öğretmenlerimize başarılar diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”
İlçe milli eğitim Müdürü Mutlu Canbolat’ın konuşması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda daha sonra bu yıl ilk kez göreve başlayan genç öğretmenler, hep birlikte öğretmenlik andı içtiler.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.
Müzik öğretmeni İlker Okatan yönetiminde hazırlanan oratoryom gösterisi ve müzik dinletisi ile sona eren programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, İlçe Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Özel İdare Müdürü İsmail Erdal Tanrıverdi, İlçe Müftüsü Orhan Öncü, Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, bazı daire ve okul müdürleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Harkaçtığı Köyü’ndeki Eğitim ve kültür müzesinin gezilmesinin ardından etkinlikler sona erdi.                                                       Efendi ERKAYIRAN- Menderes ÖZAT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz