KADİRLİ GAZETECİLER CEMİYETİ NİN KATILDIĞI BABIALİ ŞENLİKLERİ BAŞLADI

0
143

 
14 -18  eylül tarihleri arasında Türkiye Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen Babıali şenlikleri başladı.
Kadirli Gazeteciler Cemiyetinin de davet edildiği şenlik dört gün sürecek. 14 eylül Çarşamba günü saat 17.30 da yapılacak açılış törenine İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Avni Mutlu,  İTO başkanı Murat Yalçıntaş  ve diğer davetliler katıldılar.
Şenliğin açılış ile ilgili basın duyurusu yapan Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya:’’ Tüm Türkiye’nin dev medya kuruluşlarının katıldığı şenliğe bizim davet edilmemiz çok manidardı. Ama esas teşekkür edilecek kişi  ise bizlerin buraya kadar gelmemize katkı veren sayın Kadirli Belediye Başkanımız  Ömer Tarhan’dır. Böyle bir etkinliğin Kadirli’nin  tanıtımı için bir fırsat olduğunu söyleyen sayın başkan bizlere destek vererek buralara kadar gelmemizi sağladı. Tüm kadirli kamuoyu önünde Sayın Başkanımıza cemiyetimiz adına teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Karatepe Kilim Kooperatifi ile birlikte stantlarını hazırladıklarını söyleyen Kaya:’’ Kadirli otantik resimlerinden oluşan sergimiz yerli ve yabancı turistler tarafından çok ilgi görüyor. tüm kadirli de çıkmış kitapları da standımızda sergiliyoruz. Stant yerimiz ise Sultan Ahmet Camiinin tam karşısındaki ilk çadır. Böylelikle el sanatlarımız ve sosyal ürünlerimiz büyük ilgi odağı oldu ‘’ dedi.
4. Babıali Günleri 15 Eylül Perşembe günü de devam edecek. Sultanahmet Parkı Amfi Tiyatro’da saat 14.00-16.00 saatleri arasında “Kültür Sanat ve Medya” adlı panel düzenlenecek. TGC Başkan Vekili Turgay Olcayto’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde
Radikal Gazetesi Yan Yayınlar Yönetmeni Cem Erciyes, Türkiye Yazarlar Sendikası önceki Başkanı Enver Ercan ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal Zeynioğlu konuşacak.
Saat 16.00’daki “Yazar ve Çizerlerle Tadımlık Sohbetler” programının moderatörlüğünü TGC Başkanı Orhan Erinç yaparken konuşmacısı TGC Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yaşar olacak.
Saat 17.00’da da gazeteci-yazar Adnan Özyalçıner “Yazar ve Çizerlerle Tadımlık Sohbetler” programı kapsamında bir konuşma yapacak.  4. Babıali Günleri’nin 15 Eylül Perşembe günkü programı saat 17.30’daki “Zonguldaklı Madenciler Mim Gösterisi” ile sona erecek.