KADİRLİ BELEDİYESİNDEN İŞÇİLERİNE SEVİNDİRİCİ HABER

0
120

25 Mayıs 2011 tarihinde Kadirli Belediyesi ile Hizmet-İş sendikası arasında 2 yılda bir yapılan Toplu İş Sözleşmesine göre bazı iyileştirmeler yapılmıştı. Sözleşmeye göre yakacak yardımı, ulaşım bedelleri ve yemek ücretlerinde yapılan iyileştirmenin ardından yılın ilk 6 ayında maaşlara %5,ikinci 6 ayında ise %6 zam verilmesi kararlaştırılmıştı.
25 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan ve 1 Marttan itibaren oluşan maaş farkları da işçilerin hesabına yatırıldı.
Birçok Belediyenin işçi maaşlarını veremediği ve işçisini mağdur bıraktığı yerel yönetimlerde, göreve geldiği ilk günden bu yana maaşlarını mesaileri ile birlikte vererek hastası olan, acil ihtiyacı olan işçilere içerdeki alacaklarından makul miktarlar vererek destek çıkan Belediye Başkanı Dr.Ömer Tarhan yaptığı açıklamada şunları ifade etti.
“Göreve geldiğimizde yaptığımız incelemelerde uygulanması gereken mali politikamızı belirleyerek ücret disiplini oluşturduk. Hem hizmet etmek hem de işçimizin yüzünü güldürmek istiyorduk. Çünkü geldiğimizde işçiler maaşlarını alamaz hizmet kervanı yürüyemez bir halde idi. Bugün ise herkes mesaileri ile birlikte maaşlarını alıyor ve Kadirlinin sokakları caddeleri hak ettiği hizmeti görür hale geldi. Sendikamız ile 2 yılda bir yaptığımız protokol gereği bazı iyileştirmeler ve zam oranı belirledik. Mart ayından itibaren oluşan farklarını ise bu ay işçilerimizin hesabına yatırdık. Esnaf önünden geçemeyen işçimiz, marketinden alışverişini yapıyor, kasabından etini alıyor, fatura yatıramadığı için elektrikleri kesilmiyor, tefecinin eline düşmüyor. Tabiki bu tablo işçimizin yüzüne yansıyor işine yansıyor ve çalışan bir belediye haline gelmemizi sağlıyor. İşçimize ücretlerini öderken bir şart koşmuyoruz, Şunu yaparsan para var ya da yok demiyoruz, sadece herkes Kadirli için elinden gelen en iyi hizmeti yapsın istiyoruz. Yeni bir kadirli doğuyor, değişim her alanda devam ediyor, yaptığımız ürettiğimiz projelerin ayağı yere basıyor; biz vizyon projelerle çalışıyoruz. Gelinen bu noktada işçimize verdiğimiz önemi işçimizden hizmet olarak geri bekliyoruz ” dedi.