IŞIKBOL:“TÜRKİYE’NİN NERESİNDE BİR ŞEHİT OLSA ACISINI YÜREĞİMİZDE YAŞIYORUZ”

0
208

Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan uzman çavuş Şehit düşen Uzman Çavuş Yahya Karakaya ve Murat Kozanoğlu’nun ailesine başsağlığı dileyerek saldırıyı kınadı.
Işıkbol, yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledi.
Devletin dış düşmanlardan ziyade içerde beslenen hainlerle başının dertte olduğunu ve şehit verilmeyen bir günün olmadığı ifade eden Işıkbol, şunları kaydetti:
“Hiçbir güvenlik mensubu evinden helalleşmeden görevine gidemiyor bunlar bu şekilde meydanı boş bulmamalıdır. Türkiye cumhuriyeti Devleti bunlarla baş edecek güçtedir. Şehitlerimiz için ağlamaktan göz pınarlarımız kurudu. Masum yavrularımızın canına kastedenleri, terörün gerçek yüzünü bir kez daha bütün acımasızlığıyla ortaya koyanları, bizlere bu acıları yaşatanları ve onlara destek olanları nefretle kınıyorum.
Yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşamış bir milleti huzursuz etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Devletimizin menfaati ve çıkarı her şeyin üzerindedir. Bu durumlarda gerekirse olağanüstü hal uygulanabilir. Ateş düştüğü yeri yakar. Türkiye’nin neresinde bir şehit olsa acısını yüreğimizde yaşarız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” Efendi Erkayıran-Menderes Özat