İL EMNİYET MÜDÜRÜ CEREN’DEN BASIN BAYRAMI MESAJI

0
107

Osmaniye İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren Yayınladığı mesajla 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.
Ceren Mesajında şunları kaydetti;
Dünya’da ve ülkemizde yaşanan olaylardan basın-yayın organları aracılığıyla çok kısa bir süre sonra haberdar oluruz. Bu nedenle basınımız yapmış olduğu haberler ve yayınlar ile bizleri aydınlatıp bilgilendirmesi nedeni ile vazgeçilmez öneme sahiptir.
Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür…” sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.
24 Temmuz’ un basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı olarak kutlanması, çağdaşlaşma yolunda atılmış önemli bir adım olup, kentimizdeki gelişmelerden kamuoyunu haberdar etmek adına gündemi takip eden, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışının 103. Yıldönümü ve Basın Bayramını yürekten kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.