HALIT KARAYAZI YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

0
120

Osmaniye Vali Yardımcısı Ali Çağlar 19-25 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Haftası etkinlik programı hakkında bilgi verdi.
Çağlar, komitenin Kadirli ilçesinden Halit Karayazı’yı yılın ahisi olarak seçtiğini söyledi.
Ahilik Haftası kutlama programı hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Ali Çağlar “19 Eylül Pazartesi başlayacak olan Ahilik Haftası kutlamaları saat 09:30’da esnaf temsilcilerince Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayacaktır. Katılımcılar daha sonra ise Osmaniye Valisi ve Belediye Başkanı makamında ziyaret edilecekler. Takip eden günlerde daha sonra ise Kadirli ilçesi Çamlı Kahve Meydanında Mehter Takımı gösterileri, Aşık Atışmaları yapılacak, İlimiz Ahisine ve bu kültürün oluşmasına emeği geçen kişilere ödül ve plaket verilecek ve geleneksel ahilik pilavı dağıtılacaktır. Mesleki Eğitim Merkezinde halk oyunu gösterileri ve ahilik kültürünün temel esaslarından olan Şed Kuşanma gösterisi yapılacaktır. Ahi Evran Camisi önünde ilimiz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından geleneksel Ahilik Pilavının dağıtımı yapılacaktır.” dedi.
Osmaniye Vali Yardımcısı Ali Çağlar, Ahilik Haftası etkinliklerine bütün esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşları davet etti. Haber Merkezi