HAL ESNAFI; “RÜYAMIZ GERÇEK OLDU”

0
225

Osmaniye Sebze ve Meyve Halini ziyarete giden Belediye Başkanı Kadir Kara’yı, hal esnafı “Rüyamız Gerçekleştiren Sn. Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ederiz. Söz verdin sözünde durdun,  Susamış topraklara can oldun, Kalbimize giden kan oldun, Gönüllerimize yar oldun, Başımıza taç oldun, Teşekkürler Başkanım.” yazılı pankartla karşıladılar.
Osmaniye’nin yıllardır beklediği bir hizmet olan Yeni Sebze ve Meyve Hal Kompleksi’nin temeli geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir törenle atılmıştı. Yıllardan bu yana verilen sözlerin bir türlü gerçekleşmediğini dile getiren Sebze ve Meyve Komisyoncular Odası Başkanı Murat Yalçın; “Kadir Kara da bize söz vermişti. Söz bu dönemde karşılığını buldu. Başkanımız sözüm söz diyordu ve sözünü yerine getirdi. Tüm esnaflarım ve bir vatandaş olarak sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İlimize öyle sıradan bir hal değil, Türkiye standartlarının üzerinde bölgenin tamamına hitap edecek bir hal yapıldığına şahit oluyoruz” dedi.
Kara; “Yeni Hal Binası Osmaniyelilerin Eseridir”
Yeni halin yer seçiminden, projesine kadar her anında devamlı olarak hal esnafı ile istişareler yaparak bugünlere geldiklerine dikkat çeken Başkan Kadir Kara; “Bu yatırım sadece Kadir Kara’nın veya Osmaniye Belediyesi’nin değil Osmaniyelilerin yatırımıdır. Bu tesis bizden çok bizi desteklediğini her fırsatta dile getiren, hayır dualarını eksik etmeyen, gelişime değişime destek veren Osmaniyelilerin eseridir.” dedi.
Yeni Sebze ve Meyve Hal Kompleksinin, Osmaniye için büyük bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Kara; “İnşaatına başladığımız bu modern kampusun, kent ekonomisine sağlayacağı katkı ve yaratacağı çarpan etkisini ileride hep birlikte göreceğiz. Bu tesis, kentimizin bölgesel bir ekonomik güç olmasına ve ekonomik büyümesine katkıda bulunacaktır. Osmaniye için geride önemli bir eser bırakmaktan daha güzel ne olabilir. 7 Ocak 2013 tarihinde açılışını yapmayı planladığımız yeni halimizin bugünlere kadar gelemsinde yardım ve desteklerini esirgemeyen başta Osmaniyeli hemşehrilerim olmak üzere, Sayın Valimize, milletvekillerimize, birlikte karar aldığımız belediye meclis üyelerimize, tüm kurumlarımıza, siyasi partilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, yüklenici inşaat firmasına, belediye personellerime ve siz gecesini gündüzüne katan tüm hal esnafı ve çalışanlarınıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.