GIDA GÜVENLİĞİ VE HİJYEN PROJESİ KAPSAMINDA GIDA DENETİM VE NUMUNE TAŞIMA ARACI ALINDI

0
226

Kadirli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne 1 adet gıda denetim ve numune aracı alındı.
Kadirli Tarım İlçe Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törenle yeni alınan Gıda denetim ve numune taşıma aracının tanıtımı yapıldı.
Programa Kadirli Kaymakamı A.Rauf Ulusoy, İl Tarım Müdürü İbrahim Sağlam, İlçe Tarım Müdürü F.Rüştü Özeser, İlçe Özel İdare Müdürü İ.Erdal Tanrıverdi, İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri ile birlikte bazı esnaflar katıldı.
Gıda Güvenliği ve Hijyen Projesi kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kadirli Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Köylere Hizmet Götürme birliğinin katkılarıyla sürdürülen proje ile 200 olan denetlenen iş yerlerinin sayısının 800’e çıktığını söyleyen İl Tarım Müdürü İbrahim Sağlam açıklamasında şunları kaydetti;
DOĞAKA’nın hibe destek projelerinden faydalanarak Kadirli ilçemize 1 adet gıda denetim ve numune taşıma aracı aldık. 115 bin nüfuslu Kadirlimizin ihtiyacı olan bu araç ile birlikte İlçe Müdürlüğümüzde görevli 6 gıda kontrol ekibimiz görev yapacak. Bu aracın amacı Gıda işletmelerinde yapılan kontrollerde ve numune alımlarında soğuk zinciri kurmak. Yani alınan numunenin laboratuarlarımıza getirilmesinde soğuk zinciri korumak. Gıda Güvenliği ve hijyen projesi kapsamında halkımıza tarladan sofraya kadar olan zinciri kontrol etmek ve halk sağlığını tehdit edecek üretim yerleri üzerinde yapılacak kontrolleri sıklaştırmak ve en kısa sürede alınan numunelerin laboratuarlarımıza ulaştırmak. Bu proje kapsamında ekiplerimize 60 saatlik bir seminer verildi. Yeni alınan Gıda denetim ve numune taşıma aracı Kadirli’mize hayırlı olsun” dedi.
Törende konuşan Kadirli Kaymakamı A.Rauf Ulusoy ise Gıda Denetim ve Kontrol ekiplerinin halk sağlığını tehdit eden üretim ve ürünlerin kontrollerini etkili şekilde yapması numune alması için gerekli olan bu aracın Kadirlimize hayırlı olsun derken İlçe Tarım Müdürlüğü çalışanları ile de vedalaştı.
Kadirli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü F.Rüştü Özeser ise Gıda Güvenliği ve Hijyen Projesinin Kadirli için büyük bir proje olduğunu projeye destek veren başta DOĞAKA, Kadirli Kaymakamlığına, Köylere Hizmet Götürme Birliğine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederim dedi.