GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ’TAN KADİRLİ’YE YURT VE GENÇLİK MERKEZİ SÖZÜ

0
140


Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Suat Kılıç Kadirli ziyaretinde yaptığı açıklamada Kadirli’ye 300 kişilik öğrenci yurdunun ve Gençlik Merkezinin yapılacağını söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç beraberinde Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve beraberindeki protokol ile Kadirli’ye geldi.
Şehrin girişinde ve Ak Parti Kadirli İlçe Başkanlığını ziyaretinde partililerle buluşan Bakan Kılıç, parti binasında kalabalığın çok olması nedeniyle çamlı kahvede küçük masa üzerine çıkarak yaptığı konuşmasında, 2 ay sonra Kadirli’ye 300 kişilik öğrenci yurdunun temelini atacaklarının müjdesini vererek, şöyle konuştu;
Eğitim ve öğretim alanında Türkiye’de her geçen gün yeni işler yapılıyor. Kadirli’mize de 300 kişilik öğrenci yurdu yaptıracağız. 10 milyon TL’ye mal olacak olan bu öğrenci yurdumuzun 2 veya en geç3 ay sonra temelini atacağız. Ayrıca Kadirli’nin ihtiyacı olan Gençlik merkezini de yaptıracağız. Gençlik merkezimiz 3 Milyon TL’ye mal olacak. Hükümetimiz Kadirli’ye olduğu gibi yaklaşık Bin ilçemize aynı hizmetleri götürüyor. IMF’yi gönderdik, borçlarımızı ödedik, bugün Türkiye Avrupa’nın en iyi ekonomisine sahiptir. Komşumuz Yunanistan battı, İtalya Başbakanı İstifa etti, Almanya sıkıntıda ama Türkiye’de ekonomik kriz vız gelir tırıs gider. Türkiye Avrupa’da ekonomisi en iyi olan 1. Ülke Dünyada ise 2. Ülke olmuştur. 10 yılda Türkiye değişmiş ve bundan sonra değişecektir. İyi gidişatı engellemek isteyenler şunu da bilsinler ki çabaları boşa çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde aramıza kimse giremeyecek ve gücüde yetmeyecektir.”
Yaya olarak Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak’ı makamında ziyaret ederek, ilçe hakkında bilgi aldı.
Bakan Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Kadirli Şehir stadyumunda bir dizi çalışmalar yapacağız. Bunun için önümüzdeki günlerde gerekli işlemler yapılıp Kadirli Şehir stadyumunun sorunlarını çözeceğiz. Ayrıca Kadirli genç nüfusa sahip yetenekli sporcular çıkarabilir. Bunun için gençlere önem verin”dedi.
Bakan Kılıç’a Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve Kadirli Spor Başkanı H. Özkan Esgicioğlu çiçek ve Karatepe kilimi hediye etti.
Başkan Tarhan, ayıca ilçeye yapılması planlanan spor kompleksi hakkında bilgiler bulunan dosyayı Bakan Kılıç’a vererek destek istedi.