DOĞAKA’DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

0
125

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından Sosyal Destek Programı konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Kadirli İlçe Özel İdare 75. Yıl Toplantı salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak Doğu Kalkınma Ajansı Koordinatörü Ümit Demir katıldı.
Demir, slayt gösterisi eşliğinde yaptığı sunumda Sosyal Destek Programı’nın (SODES) en önemli amacının bölgenin beşeri sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak olduğunu belirtti.
SODES projelerinin, istihdam edilebilirliği artırmayı, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı vermeyi hedeflediğini dile getiren Demir, projeler hazırlanırken amacına uygun olmasının önemli olduğunu vurguladı.
Projelerin iyi analiz edilerek hedef kitlelere ulaşılmasına dikkat edilmesi, kalıcı ve gelir getirici projeler hazırlanması halinde, projenin süresi sona erdikten sonra bile çalışabilirliğini sürdürebileceğini ifade eden Demir, örnek projelere ilişkin bilgi verdi.
Hazırlanan projelerin ne zaman süresinde teslim edilmesi gerektiği ve projelerin kabul edilmesinden sonra sürecin nasıl işleyeceği ile birlikte finansman kullanımı konusunda bilgi verilmesinin ardından soru cevap şeklinde devam eden program sona erdi.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran