GENÇ GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM YAPILIYOR

0
634
Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında, genç girişimcileri desteklemek ve kırsal gelişimlerini sağlamak amacıyla yeni bir eğitim programı yapıyor.

Proje hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa İlmeç, projenin Merkez, Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli ve Sumbas ilçelerinde yer alan 600 rakımın üzerindeki köy ve mahallelerde devam ettiğini belirtti.
Proje kapsamında genç girişimcilere yönelik “Seracılık”, “Arıcılık” ve “Lavanta Yetiştiriciliği” konularında eğitimlerin verileceğini ifade eden İlmeç, 18-38 yaş aralığındaki gençlere tarım sektöründe iş fırsatlarını sunmayı amaçladıklarını dile getirdi.
İlmeç, genç girişimcilerin bu eğitim faaliyetlerine katılarak, tarım sektöründe gelişmiş girişimlere imza atmalarının hedeflendiğini dile getirdi.
Eğitimlere katılan genç girişimcilerin, 11-22 Eylül 2023 tarihleri arasında ikamet ettikleri İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerektiğini belirten İlmeç, başvuruların bu tarihler arasında alınacağını vurguladı.
Bu eğitim programının, gençlerin tarım sektöründeki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayarak, kırsal alanda ekonomik potansiyelini artırmayı amaçladığı belirtildi.
Proje ile birlikte Osmaniye’nin yönetimde üretim çeşitliliğinin artması ve gençlerin tarıma yönelik ilgisinin arması bekleniyor. YÜKSEL İBİCİOĞLU