EMNİYETTEN GÜVENLİK GÜÇLERİNE MANEVİ DESTEK

0
123


İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Kuzey Irak ve Güneydoğu’da görev yapan operasyondaki askerler için mevlit okutularak Hatim duası yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Müftlüğünün katkılarıyla, Güneydoğu’da operasyona katılan askerlere manevi destek vermek amacıyla Cavidan Benlidayı Kuran Kursu öğrencilerince 12 gün süreyle Kuranı Kerim okundu.
Miraç Cami’nde, din görevlisi Mahmut bozdoğan’ın sunumunda, ikindi namazına müteakip terör saldırıları sonucu şehit olan ve operasyondaki askerler için düzenlenen mevlide vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Canidan Benlidayı Kuran Kursu’ndaki din görevlileri ve öğrenciler tarafından okunan Mevlid-i Şerif’in ardından, öğrencilerin okuduğu hatimin duası yapılarak şehitlerin ruhlarına hediye edildi.
İlçe Müftüsü Orhan Öncü, birlik ve beraberliğin bozulmaması için herkesin birbirine dua etmesi gerektiğine değinerek, yaşanan terör olayları karşısında halkı sağduyulu olmaya çağırdı.
Mevlide katılanlar, manevi olarak değeri ölçülemeyen böyle güzel bir çalışmaya imza atan Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederek, yapılan duanın tüm güvenlik güçlerinin başarıya ulaşmasına vesile olmasını dilediler.
Mevlit sonrası Toplum Destekli Polis Bürosu ekiplerince, lokum, bisküvi ve kızılcık şerbeti ikram edilmesi ile sona eren programa İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Alaaddin Eşsiz, Belediye Meclis üyesi Kemal Karaer, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Sert, Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Kadirli Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, Miraç Cami İmam Hatibi Recep Çeri, şehit aileleri ve gazilerle birlikte bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, bazı mahalle muhtarları emniyet çalışanları ve vatandaşlar katıldı.  Menderes Özat-Efendi Erkayıran