EMNİYET MÜDÜRÜ BAYRAM KADİR TÜYLÜ “ NİYETİMİZ BAĞCI DÖĞMEK DEĞİL ÜZÜM TOPLAMAK”

0
177


Kadirli’de İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği tarafından öğrenci servislerine yönelik eğitim semineri verildi.
Özel İdare 75. Yıl Toplantı salonunda yapılan seminere İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Haytaoğlu, Şoförler Cemiyeti Başkanı Nihat Örtlek, Zabıta Sorumlusu Fatih Arslantaş, İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiserleri, Trafik Şubesi çalışanları ile birlikte servis şoförleri katıldı.
Servisçilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Cemil Deniz slayt eşliğinde servis sürücülerinin nelere dikkat etmesi gerektiğini, öğrencinin zamanında evinden alınıp evine bırakılması konusunda kanun hükümleri hakkında bilgi verdi.
seminerde servisçilerin sorunlarını dinleyen İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadirli Tüylü, servisçilerin sürekli birbirlerini şikayet ettiklerini haklarını hep muhatabıyla değil dedikodularla başka yerlerde aradıklarını anlattı.
YÜKSEK SESE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK
Emniyet Müdürü Tüylü benim tahammül edemediğim bir husus var onu sizlerle paylaşmak istiyorum diyerek sert açıklamalarda bulundu;
“Kadirli’de şahsım ve kurumum yüksek sese tahammülümüz, töleransımız yok. Sürücü açmış müziğin sonunu gecenin 12’sinde 1’inde çevreyi rahatsız ediyor. Açık niyetlilikle söyleyeyim bu davranışı sergileyen kim olursa olsun en ağır cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Buna siz servis sürücüleri de dikkat etsin. Öğrencilerin psikolojisini bozacak müzik dinletilmesi ve yüksek sesle servis yapan sürücülerimize de taviz vermeyeceğiz. Bu hususta emniyet olarak  çok hassasız. Kimse vatandaşın huzur ve bekasını, rahatını kaçıracak davranışta bulunmasın”
NİYETİMİZ BAĞCI DÖĞMEK DEĞİL, ÜZÜM TOPLAMAK
Servisler üzerinde denetimlerimiz artarak devam edecek. Kimse haksız kazanç yapamayacak. Eğer bir servis sürücümüz kanunen yükümlü olduğu görevlerini yerine getirerek çalışıyor öğrenci taşıyorsa, kimse kusura bakmasın korsan taşımacılığa kesinlikle müsaade edemem ettirmem. Bu konuda geri adımda atmam. Niyetimiz bağcı dövmek değil üzüm yemek. Bu niyetimizi suiistimal edenlere gerekli cezai işlemleri yapacağız. Benimle ve kurumumla ilgili problemleri olanlar benimle yüz yüze görüşsün. Sorun varsa çözümde vardır. Ancak sorunun muhatabıyla muhatap olursanız sonuca ulaşırsınız.
SERVİS SÜRÜCÜLERİNE BİRLİK OLUN MESAJI
Servis sürücülerin bireysel olarak sonuç elde etmesi çok zor. Herkes bir birini şikayet ediyor. Sorunlarınızı yetkili mercilerle görüşerek kendi aranızda çözmeye çalışıyorsunuz. Burada sizlerin yapması gereken şudur. Bir konfederasyon gibi organize olup birey olarak değil de 230 servisçinin adına konuşursa daha başarılı olacağınıza inanıyorum.
HIZ YAPAN SERVİSLERİMİZ VAR, ONLARI UYARIYORUM!
Öğrencileri okullara götürürken bazı servislerin hız yaptığı konusunda şikâyetler alıyoruz. Bu şikayetler çoğunlukla velilerden geliyor. Hız yapan sürücüleri uyarıyorum. Öğrencilerin hayatını tehlikeye atacak, trafiği zora sokacak şekilde servis kullanan sürücülere göz açtırmayacağız. Hepimizin çocuğu okuyor. Servise binen öğrenciler inene kadar sizin çocuklarınızmış gibi araç kullanılmalı. Bu konuda hepinizden hassasiyet bekliyorum. Çocukların koltuklara oturmasıyla birlikte emniyet kemerini taktırınız. Aksi halede emniyet kemersiz öğrenci taşımaktan cezai işlemlere tabi tutulursunuz”
MOBESE KURULMASI İÇİN ÇALIŞIYORUM
Göreve geldiğim günden buyana büyük bir eksiklik olarak gördüğüm Mobese kameralarının kurulması için büyük bir gayret gösteriyoruz. Bunun içinde herkes taşın altına elini koyacak. Çünkü bir kentin olmazsa olmazları arasına giren Mobese sayesinde trafikte ihlaller düşecek ve herkesin üzerinde gözümüz olacak. Buda Kadirli’mizde suç ve suçluların yakalanmasında emniyetin daha kaliteli ve hızlı çalışmasını sağlayacak”
İlçe Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü arada yaptığı esprilerle de servisçileri güldürürken eğer benim dışımda gelişen sorunlarınız varsa da yetkili mercilerle görüşmelerinizde aracı olurum diyerek “ Kadirlimizin trafiğinin rahatlaması için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi.
Servisçilerin sorunlarını dinleyen Emniyet Müdürü Tüylü, Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Hayta, Şoförler Odası Başkanı Nihat Örtlek, Belediye Adına Zabıta Sorumlusu Fatih Arslantaş sorulara cevap verdi.
 
Haber: Efendi Erkayıran