DERELER VE DERE YATAKLARI TEMİZLENİYOR

0
134

Kadirli ‘de Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafında Bülbül deresi ve bazı dere yataklarında temizlik çalışmalarının yapıldığı bildirildi.
Belediye Fen işleri ekipleri kış öncesi çalışmalarını Üçgen parkta yapılan düzenlemelerin yanı sıra, yol çakıl serme çalışmaları, Bülbül deresi içindeki molozların temizlenmesi, mevcut kanal ve şarampollerin temizliği aralıksız devam ediyor.
Ş.Mehmet Delikuş ve Ş.Orhan Gök mahallelerindeki yol çalışmalarından sonra yağmur suyu birikmelerini önlemek için kaldırım ve ızgara çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan Kış öncesi şehrin genel bir kontrolden geçirildiğini mevcut çalışmalarında devam ettiğini belirtti.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Tarhan; “kış öncesi dereler ve dere yataklarındaki moloz yığınlarını temizliyoruz. Bunun yanında sel baskınlarında hasarı en aza indirmek için ekiplerimiz logor temizlikleri, yağmur suyu tahliye çalışmalarını yapıyoruz.. Ekiplerimiz mevcut çalışmalarını aksatmadan sürdürürken önümüzdeki projelerimiz içinde gayret etmektedirler. Kadirlimize en iyi hizmeti verebilmek için ilk günkü heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. İnşallah Kadirlimizi markalaştıracağız, her alanda kendini geliştiren ilçemizi hep birlikte inşa edeceğiz. Ortak akıla olan inancımız ve paylaşımcı yönetim anlayışımız ile Kadirlimizi geleceğe hep birlikte taşıyacağız ” dedi.