Dağılcak Bayramda doldu taştı

0
199


Kozan’a, bayram tatilinde birçok vatandaşın gelirken mesire ve dinlenme alanları vatandaşların yoğun akınına uğradı.
Yaz aylarında sıcak havadan bunalarak dinlenmek isteyenlerin mekanı haline gelen Dağılcak mesire alanı ilgi bu bayramda da yoğunluğun en çok yaşandığı mekan oldu. Çukurova bölgesine hitap eden Dağılcak, Adana ve ilçeleri başta olmak üzere komşu il ve ilçelerden birçok vatandaşın tercih ettiği piknik alanı oldu. Dağılcak Mesire alanı bu bayramda İstanbul ve Almanya’dan gelen vatandaşları da oksijen saçan havasıyla mest etti.
Kozan Belediyesi tarafından mesire alanında gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmalarının yapılması ve Kozan Feke karayolunun genişletme çalışmalarının yapılması vatandaşların piknik alanına ilgilerinin artmasına katkı sağladı.
Bazı vatandaşlar memnuniyetini dile getirirken Dağılcak Mesire Alanını çevre düzenlemesiyle Kozanlıya ve Bölge halkına kazandıran Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a teşekkür ettiler.
Yaşlısından, gencine herkesin ailesiyle doya doya eğlendiği ve dinlendiği Dağılcak mesire alanı sorumlusu Celal Baykan, dokuz günlük bayram tatilinden gülük ortalama dört bin ile dört bin beş yüz arasında vatandaşın piknik alanını ziyaret ettiğini kaydetti. Baykan, “Piknik alanımızda gelen vatandaşlarımıza Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda en iyi şekilde ağırlamaya gayret gösteriyoruz” dedi.